"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Przydomowe Oczyszczalnie Water3 +Zestaw Drenaż 60mb

Produkt

– dwukomorowy osadnik WATER 3.0
– norma PN-EN 12566-1
– gwarancja 10 lat
– pokrywy do zbiornika
– instrukcja montażu
– książeczka eksploatacji
– deklaracja CE

Zestaw Drenażowy

rury drenażowe 60 mb
studzienka zamykająca 3 szt.
grzybek wentylacyjny 3 szt.
rozdzielająca studzienka 1 szt.
rolka geowłókniny 60 mb.

Gwarancja

5 Lat

Pojemność

3 000 L

Liczba Użytkowników

6 RLM

Materiał Zbiornika

polietylen PEHD

cena: 3899 zł brutto

Karta Katalogowa   Wymiary Zbiornika  

Przydomowe Oczyszczalnie Marseplast Water 3000L

Przydomowe oczyszczalnie Water 3000l renomowanej firmy Marseplast to idealne rozwiązanie na każdą kieszeń. Wypróbowane, konwencjonalne i tanie systemy oczyszczania ścieków bytowo gospodarczych, jednak z zupełnie innowacyjnymi urządzeniami, które umożliwiają dostosowanie ich do każdych warunków gruntowo-wodnych.

Przydomowe Oczyszczalnie Marseplast - Zalety

Oferujemy urządzenia, które posiadają wiele zalet, między innymi takich jak:

  • łatwy montaż i obsługa,
  • niedrogie i sprawne użytkowanie,
  • niewielkie koszty zakupu urządzeń,
  • wiele opcji montażu (połączenie w układy szeregowe) i zastosowania (przy modernizacji istniejących szczelnych szamb).

Walory, jakie posiadają oczyszczalnie przydomowe służą zarówno dla zwykłych mieszkańców, czyli dla nas, jak i dla infrastruktury indywidualnego budownictwa mieszkaniowego.

Opis działania

Zasada działania małych przydomowych oczyszczalni ścieków z drenażem rozsączającym, polega na wstępnym podczyszczeniu ścieków w osadniku gnilnym. Osadnik gnilny jest najważniejszym elementem całego układu. Mamy w tym miejscu do czynienia z dwoma procesami: sedymentacją, czyli cząstki o gęstości właściwej większej od gęstości wody opadają na dno zbiornika oraz z procesem flotacji, czyli cząstki o gęstości właściwej mniejszej od gęstości wody wypływają na powierzchnię. W fazie tej dochodzi do fermentacji beztlenowej osadów.

W zbiorniku znajduje się kosz filtracyjny, którego zadaniem jest zatrzymywanie opadających zawiesin, aby nie przedostawały się do dalszych części oczyszczalni, dzięki czemu nie dochodzi do zamulania.

Kolejnym etapem oczyszczania ścieków jest poddanie ich procesom biochemicznym przy udziale tlenu. Proces ten polega na tym, że ścieki wstępnie oczyszczone w osadniku gnilnym przepływają do kolejnego elementu konstrukcji, którym mogą być:

  • Drenaż rozsączający
  • Pola filtracyjne
  • Kopiec filtracyjny
  • Filtry piaskowe

We wszystkich przypadkach ścieki zostają przefiltrowane bądź rozprowadzone w warstwie żwiru przy użyciu perforowanych rur drenażowych. Na żwirze rozwija się błona biologiczna, która umożliwia zajście procesów biochemicznych.

Do drugiego etapu oczyszczania ścieków użyte mogą zostać znane i często wykorzystywane zakończenia sztuczne takie jak: studnie chłonne, pakiety drenarskie lub tunele drenarskie. Ich popularność związana jest z materiałem, z którego są wykonane, jest on lekki, łatwy w transporcie, montażu. Mowa tutaj o polietylenie, który sprawnie współpracuje z jednostką centralną oczyszczalni Ścieków.

Przydomowa Oczyszczalnia Marseplast - Montaż

Osadnik jest łatwy w montażu, można zainstalować go samodzielnie, według dołączonej do zakupu instrukcji. Urządzenie to charakteryzuje się niską wagą oraz niewielkimi rozmiarami, co w dużym stopniu ułatwia pracę.

przydomowe oczyszczalnie firmy Marseplast charakteryzują się trwałością, wytrzymałością oraz starannością wykonanych elementów. Zbiorniki wykorzystywane przy tej instalacji powstają metodą formowania rotacyjno-obrotową w piecach z wykorzystaniem wysokich temperatur, dzięki temu tworzone są monolityczne jednostki o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne.  Jak wspomniano powyżej wykorzystywanym materiałem podczas produkcji jest polietylen HDPE, dzięki jego właściwością między innymi twardości istnieje możliwość obrabiania go przy użyciu elektronarzędzi przeznaczonych do drewna i plastiku.

Standardowy osadnik pionowy ma kształt beczki, posiada uchwyt do montażu, jest przystosowany do połączenia w baterie poprzez zespawanie. Może on występować w dwóch wersjach: z filtrem na wylocie lub bez niego, jak i z przegrodą dzielącą go, jeśli takie zamówienie złoży klient.

Oczyszczalnie przydomowe Marseplast - Wyposazenie

Osprzęt dołączony do zestawu składa się z dwóch nastawek h-30cm i 50cm, fi 60cm i kolanka wlotowego w uszczelce wargowej znajdującego się wewnątrz osadnika. Wylot zbiornika ma kształt stożka i również jest odlewany monolitycznie, co zapewnia większą trwałość elementu.

Przydomowe Oczyszczalnie firmy Marseplast- Dla Kogo?

Przydomowe oczyszczalnie firmy Marseplast skierowane są do obsługi zarówno zgrupowanych gospodarstw domowych jak i pojedynczych domów. Warunkiem koniecznym, aby oczyszczalnia działała sprawnie jest ilość produkowanych ścieków, która nie może przekraczać 5m3/d. Natomiast wymaganiami stosowanymi podczas montażu oczyszczalni są standardowe, takie jak w przypadku wszystkich zbiorników z tworzyw sztucznych, a mianowicie: odwodniony wykop, stabilne podłoże, powierzchnia musi zostać wyrównana za pomocą podsypki piaskowej.

Tanie Przydomowe Oczyszczalnie firmy Marsep

""