"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Szamba Przydomowe 3000L Marseplast

Produkt

Zbiornik Bezodpływowy Marseplast 3000 l

Producent

Marseplast

Gwarancja

10 lat

Kolor

Czarny

Materiał

Polietylen PEHD

cena: 3200 zł brutto

Wymiary Zbiornika   Karta Katalogowa  

Szamba Przydomowe Marseplast 3000 L

Po pierwsze są tanie, po drugie są łatwe w obsłudze i potrafią bardzo długo działać bez żadnej awarii, jeżeli zostały prawidłowo zamontowane i eksploatowane. Jedyne, co trzeba robić, to regularnie usuwać osad. Szamba przydomowe Marseplast 4000 l zrobione są z plastiku – polietylenu wysokiej gęstości PEHD, co sprawia, że są bardzo solidne, mocne i nie reagują chemicznie z substancjami znajdującymi się w ściekach. Warto zaznaczyć, że wykonanie z plastiku oznacza zdecydowanie mniejszą wagę szamba w porównaniu do szamb betonowych. Ma to również znaczący wpływ na transport i montaż. Przydomowe szamba marki Marseplast nie muszą być izolowane termicznie, ponieważ zamontowane w ziemi mają odpowiednie warunki do pracy przez cały rok.

kk dropWATER3 2,0-6,0-page-002

Szamba przydomowe - Zastosowanie

W Polsce, alternatywą dla instalacji kanalizacyjnych są szamba przydomowe albo przydomowe oczyszczalnie. Przydomowe Szambo stosuje się wtedy, kiedy poziom wód gruntowych nie pozwalałby na skuteczne rozsączanie ścieków przez drenaż. Pominięcie dodatkowej instalacji drenażu bardzo ułatwi prace montażowe, bez konieczności ingerowania w trawnik czy ogródek. Zbiorniki bezodpływowe są tańsze niż oczyszczalnie, ale w perspektywie czasu wydatki związane z usuwaniem osadu znacznie je przewyższają.

Zanim dokona się zakupu szamba przydomowego, należy przewidzieć jaka jest wymagana jego objętość.  Wyznacza się ją poprzez pomnożenie RLM (Równoważnej Liczby Mieszkańców) przez ilość wody zużywaną przez mieszkańca w ciągu doby – ok. 150 litrów.

Szambo przydomowe Marseplast cechuje wysoka szczelność i zgodność z normami ochrony środowiska – ścieki nie powinny docierać do gleby, ponieważ mogą wyrządzić szkody naturalnemu środowisku.

""