"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Szamba Plastikowe 4000L Marseplast

Produkt

Zbiornik Bezodpływowy WATER 4.0

Producent

Marseplast

Gwarancja

10 lat

Pojemność

4000 L

Materiał

polietylen PEHD

Kolor

czarny

cena: 3900 zł brutto

Szamba plastikowe 4000 l Marseplast

Pierwszą zaletą szamba plastikowego jest niska cena, kolejną: prosta obsługa i bezawaryjne działanie wynoszące nawet kilkadziesiąt lat – pod warunkiem, że szamba plastikowe zostały właściwie zainstalowane oraz użytkowane. Osoba, która korzysta na swojej posesji z tego typu rozwiązania, powinna jedynie: wywozić osad.

Szamba Plastikowe Marseplast - Zalety

Szamba plastikowe Marseplast 4000 l wyprodukowane są z materiału sztucznego, zagęszczonego polietylenu PEHD, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe na odkształcenia i nie wchodzą w reakcje ze związkami zawartymi w ściekach (są odporne chemicznie). Kolejną zaletą wykorzystania materiału z tworzywa sztucznego jest jego waga, o wiele niższa, niż w przypadku zbiorników np. betonowych, co ułatwia przetransportowania i zamontowanie konstrukcji. Plastikowe szamba Marseplast, nie potrzebują dodatkowej izolacji termicznej, ponieważ znajdują się w gruncie, który sam w sobie jest już izolatorem, dzięki temu zbiorniki bezodpływowe działają sprawnie w każdych warunkach atmosferycznych.

kk dropWATER3 2,0-6,0-page-002

Szamba plastikowe i ich zastosowanie

Większość osób nieposiadających dostępu do kanalizacji w Polsce, stosuje szamba plastikowe lub przydomowe oczyszczalnie ścieków. Bezodpływowe zbiorniki świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach gruntowych, gdzie drenaż rozsączkowy stosowany w przydomowych oczyszczalniach był by nie skuteczny. Poza tym instalacja szamba plastikowego nie wymaga rozkopania posesji lub ogródka co jest jego dużą zaletą. Zbiorniki bezodpływowe lub szamba plastikowe w porównaniu do przydomowych oczyszczalni, posiadają niższy koszt zakupu oraz montażu, jednak, jeśli chodzi o koszty eksploatacji, to są wyższe w porównaniu do oczyszczalni przydomowych. Użytkownik plastikowego szamba musi znacznie częściej wynajmować firmę, która wypompuje ścieki z zbiornika bezodpływowego.

Niniejszym przedstawiamy najwyższej jakości szamba ekologiczne firmy Marseplast, wyprodukowane z wyjątkowo wytrzymałego oraz odpornego tworzywa sztucznego. Szamba przydomowe składają się z jednego zbiornika, nazywanego również osadnikiem gnilnym. Szambo plastikowe firmy Marseplast w zasadzie w ogóle, nie wymaga obsługi użytkownika. Użytkowanie jest wyjątkowo proste i przy prawidłowym montażu, szamba przydomowe mogą działać bez usterkowo nawet do kilkudziesięciu lat.

Zalety

Szambo ekologiczne wyprodukowane zostało z bardzo trwałego oraz odpornego chemicznie tworzywa, co powoduję że jest wyjątkowo lekkie i posada bardzo łatwe w montażu właściwości. Transport plastikowego szamba jest również nieskomplikowany ze względu na niską wage. Zbiorniki na szamba z serii Marseplast 2000 L zostało wyprodukowane z tworzywa PEHD lub twardego polietylenu, który się nie odkształca oraz nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi w składzie ścieków. Istotną cechą zbiorników jest również ich montaż w wykopie, co dodatkowo chroni je przed warunkami atmosferycznymi i powoduje ich sprawną pracę przez cały rok kalendarzowy.

Plastikowe szamba wykonane z PEHD dostarczane są przede wszystkim na terenach, gdzie nie istnieje kanalizacja. Przydomowe szamba posiadają sporą zaletę, mianowicie doskonale sprawdzają się w różnych warunkach gruntowych np. przy wysokim poziomie wód gruntowych. Poza tym, doskonale nadają się również do użytkowania w przypadku nie przepuszczalnego podłoża. Co więcej, szamba nie ingerują w estetykę posesji gdzie zamontowanie szamba nie wiąże się z rozkopywaniem terenu.

BIOLOGICZNA OCZYSZCZALNIA AQUATO KOM SBR

Niemieckie przydomowe oczyszczalnie SBR AQUATO®KOM należą do najbardziej zaawansowanej technologicznie grupy systemów dostępnych na rynku. Systemy AQUATO należą do grupy biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków i posiadają zgodność z najnowszą normą europejską PN EN 12566-3:2005+A2:2013. Przydomowe oczyszczalnie SBR AQUATO®KOM doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach glebowych, ponieważ dostarczane są w betonowych zbiornikach. Systemy są tak zaprojektowane, aby maksymalnie ułatwić obsługę konserwacyjną, dlatego  wszystkie zużywalne elementy umiejscowiono poza cieczą. Przydomowe oczyszczalnie ścieków SBR  cechuję wyjątkowo łatwa obsługa i brak awaryjności. Oczyszczalnia jest wyposażona w sprężarkę, którą umiejscowiono poza zbiornikiem. Wszystkie elementy orurowania technologicznego przydomowych oczyszczalni ścieków można zdemontować z górnego otworu włazu. Co więcej, systemy AQUATO®KOM są wyposażane w dwa dyfuzory talerzowe i co za tym idzie, praktycznie eliminują konieczność wywozów rocznych osadu nadmiernego gromadzącego się zwykle w osadniku. Skuteczne napowietrzanie praktycznie kompletnie nie dopuszcza do tworzenia się uciążliwych zapachów. Co więcej, zewnętrzne przepompownie przydomowe nie są już konieczne ponieważ istnieje możliwość zintegrowania systemu z dodatkową pompą, co znacząco obniża koszty.

Niemieckie przydomowe oczyszczalnie ścieków SBR AQUATO wyposażone są w nowoczesne jednostki sterujące z wyświetlaczem cyfrowym. Obsługa staję się dziecinnie łatwa dzięki obsłudze menu. System posiada funkcje wszystkich istotnych alarmów oraz umożliwia sterowanie parametrami oczyszczalni, aby maksymalnie ograniczyć zużycie energii.

jednostka sterująca umożliwia ustawienie różnych czasów napowietrzania

nowoczesny wyświetlacz ułatwia odczyt i obsługę

system jest kompaktowy i można go zdemontować z górnej części włazu

świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach

Zbiornik betonowy jest odporny na wszelkie zgniatania

Możliwość zintegrowania przepompowni przydomowej

*Czytaj więcej w opisie produktu przydomowe oczyszczalnie ścieków AQUATO®KOM

OCZYSZCZALNIE DRENAŻOWE GAMA PLASTIC

Oczyszczalnie drenażowe mają wiele zalet. Przede wszystkim są tanie i nie sprawiają trudności w czasie czyszczenia, a używana zgodnie z instrukcją potrafi działać nawet kilkadziesiąt lat. Na właściciela oczyszczalni drenażowych spada obowiązek usuwania osadów i płukania drenażu rozsączającego przynajmniej raz na rok. Materiał, z którego zbudowane są oczyszczalnie drenażowe to tworzywo sztuczne charakteryzujące się wytrzymałością i stabilnością chemiczną. Cała konstrukcja jest lekka, dlatego nie sprawia trudności w transporcie, a montaż jest dziecinnie prosty. Oczyszczalnie Drenażowe nie muszą być docieplane, a jeżeli są zakopane głęboko w ziemi to z racji na stałe warunki termiczne w ciągu całego roku, pracują bez większych zmian przez cały rok.

""