"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Biologiczne Oczyszczalnie SBR STABI-KOM 4RLM

Produkt

AQUATO®STABI-KOM 4RLM
– norma PN-EN 12566-3 A2
– zbiornik monolityczny żelbet B45
– pokrywa z włazem A15
– jednostka sterująca
– kompletne wyposażenie
– instrukcja montażu
– książeczka eksploatacji
– deklaracja CE

Wymiary

Szerokość: DN 2500 mm
Wysokość: 1995 mm
Dopływ: DN 160
Odpływ: DN 160

Gwarancja

20 lat na zbiornik
2 lata na urżądzenia

Liczba Użytkowników

2 – 4 RLM

Termin Realizacji

do 2 tygodni

cena: 11199 zł brutto

Instrukcja Aquato  

Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków AQUATO® STABI-KOM

Długotrwałe prace rozwojowe AQUATO® przyniosły sukces w stworzeniu przydomowej oczyszczalni ścieków nowej generacji opierającej się na jedno stopniowym oczyszczaniu metodą osadu czynnego -SSB®. Przydomowe oczyszczalnie ścieków firmy AQUATO® STABI-KOM zostały zatwierdzone przez Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej (DIBt) jako wysoko wydajne i skuteczne przydomowe oczyszczalnie ścieków, które niemal nie wymagają odprowadzania osadu! Instalacje testowe pracujące w najróżniejszych warunkach wykazały na przestrzeni lat, że STABI-KOM  posiada wyjątkową skuteczność oczyszczania ścieku przy energooszczędnej pracy. Co więcej, systemy AQUATO pracują praktycznie bez uciążliwych zapachów. Ze względu na zbiornik żelbetowy doskonale sprawdzają się również w warunkach trudnych, jak np. podmokłych terenów.

Opis

Opracowane przez firmę AQUATO® Umwelttechnologien GmbH jednostopniowe przydomowe oczyszczalnie ścieków pracujące w technologii SSB® są oferowane w różnych typach, zależnie od ilości mieszkańców (od 4-50 RLM). Systemy STABI-KOM są wyposażone w sprężarkę tłoczną oraz nowej generacji opatentowany silnik krokowy. Orurowanie pompy mamutowej jest zmontowane fabrycznie a system nie wymaga stosowania pomp zatapialnych(często powodem nielicznych awarii). Ponad to, wyposażona jest w dwa dyfuzory talerzowe. Przydomowe oczyszczalnie ścieków STABI-KOM cechuje wyjątkowa skuteczność oczyszczania ścieków oraz wyjątkowa  wytrzymałość zbiorników które są zupełnie odporne na działanie sił gruntowych  lub korozje. Systemy STABI-KOM pracują bez uciążliwych zapachów ponieważ praktycznie nie zachodzą w nich procesy gnicia. A to powoduje ze nie jest wymagany  wywozu osadu co 6 lub 12 miesięcy jak w innych typach oczyszczalni co powoduje znaczące obniżenie kosztów eksploatacji. Ponad to urządzenia charakteryzują się wysoką energooszczędnością

Technologia

Przydomowe oczyszczalnie ścieków AQUATO pracują w technologii SSB lub SBR+ która jest oparta na tlenowym sekwencyjnym oczyszczaniu wraz  z zintegrowaną stabilizacją osadu ściekowego. Poszczególne procesy są przy tym oddzielone nie przestrzennie, a czasowo (praca przerywana). Układ jest podzielony na co najmniej dwie komory. Pierwsza komora oprócz napowietrzania pełni funkcję oczyszczania zgrubnego. W ostatniej komorze zachodzi natlenianie cykliczne i oczyszczanie wtórne.

  1. Faza napowietrzania: oczyszczanie ścieków

Dopływające ścieki trafiają najpierw do pierwszej komory. Tutaj rozpoczyna się oczyszczanie biologiczne. Obecne w osadzie czynnym mikroorganizmy rozkładają związki organiczne i rozpoczyna się proces denitryfikacji.

  1. Faza sedymentacji: oczyszczanie wtórne

W drugiej komorze również dochodzi do biologicznego oczyszczania ścieków. Jednocześnie komora ta przejmuje poprzez sterowanie cykliczne także funkcję oczyszczania wtórnego. Osad czynny gromadzi się na dnie zbiornika osadowego. W części górnej gromadzi się woda czysta.

      3.Faza odprowadzania: odpompowanie

Oczyszczone ścieki sklarowane nad osadem są przetłaczane do odpływu.

Efekt ekologiczny

Przydomowe oczyszczalnie ścieków STABI-KOM spełniają wymogi wszystkich aktów prawnych i norm obowiązujących nie tylko w Niemczech i Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej! Jakość oczyszczonych ścieków musi spełniać najwyższe wymagania  niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej w Berlinie. Oczyszczalnie są zgodne z aktualną normą PN-EN:12566-3 dzięki czemu istnieje możliwość zrzutu ścieku oczyszczonego do odbiornika lub wód powierzchniowych.

Imponująca wydajność oczyszczania: CSB: 95% BSB5 : 99% SS: 96% NH4 -N: 98% N całk. norg.: 77

Sterownik

Producent wyposaża standardowo wszystkie typy przydomowych oczyszczalni ścieków w jednostki sterujące. Sterownik posiada certyfikat CE i jest wyposażony w wyświetlacz cyfrowo -graficzny. Posiada on praktycznie wszystkie funkcje takie jak brak zasilania, błąd sprężarki, błąd bezpiecznika, czy nawet rejestruje czas pracy. Ponadto umożliwia ręczną zmianę parametrów takich jak np. długość napowietrzania. Ponadto umożliwia dodatkowe podłączenie pompy do ścieku oczyszczonego w celu wypompowania oczyszczonej wodzie w przypadku poletek nasypowych lub wyniesionych.

Wyposażenie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków STABI KOM możemy opcjonalnie wyposażyć w dodatkową pompę do ścieku oczyszczonego. Zintegrowana przepompownia nie wymaga stosowania zewnętrznej przepompowni ścieków, dzięki czemu integrujemy dwa urządzenia w jednym i znacząco ograniczamy powierzchnie zabudowy oraz wymagany montaż jak np. (posadowienie przepompowni, wylewanie płyty, orurowanie, gniazdka elektryczne, zabezpieczenia prądowe, przewody itd.)

Zalety

Instalacja jest obliczona w taki sposób, aby oprócz oczyszczania ścieków, również dochodziło do stabilizacji osadów ściekowych w procesie odpowiedniego napowietrzenia. Osady takie nie wymagają dalszej obróbki. Standardowo osad ściekowy składa się w 95% z wody, w której znajdują się substancje stałe i rozpuszczone. Taka „papka” generuje w wyniku fermentacji osadu nieprzyjemne zapachy. Dopływ tlenu natomiast zatrzymuje procesy fermentacji. Zamiast tego tworzą się mikroorganizmy, które przekształcają osad w substancje humusopodobne, nie dopuszczając w ogóle do powstawania uciążliwego zapachu. Dzięki zastosowaniu zbiorników odpowiednich rozmiarów oraz jednoczesnej stabilizacji tlenowej osadu ściekowego oczyszczalnia AQUATO®STABI-KOM pozwala uzyskać równowagę osadu, która umożliwia całkowite wyeliminowanie jego odprowadzania. W perspektywie lat oznacza to niebywałe oszczędności!

■ Niezwykle łatwy montaż i adaptacja w istniejących instalacjach

■ Łatwa i niedroga konserwacja

■ Niski pobór prądu

■ Doskonałe parametry oczyszczania zarówno przy przeciążeniu, jak i niedociążeniu urządzenia

■ Żadnych elementów elektrycznych w wodzie

■ Duża niezawodność dzięki nowoc zesnej technologii

■ Trwałość dzięki sprawdzonej technologii

■ Bez uciążliwych zapachów

■ Bez procesów gnicia

""