"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Oczyszczalnie Przydomowe Marseplast 2000L+Zestaw Drenaż 48mb

Produkt

Osadnik Gnilny OG 2.0
Norma PN-EN 12566-1

Zestaw

rury drenażowe 48mb
worek puzzolany 25 kg
studzienka rozdzielcza 1 szt.
studnia zamykająca 3 szt.
grzybek wentylacyjny 3 szt.
rolka geowłókniny 48 mb

Gwarancja

10 lat

Liczba Użytkowników

do 4 RLM

Materiał

polietylen HDPE

cena: 2370 zł brutto

Oczyszczalnie przydomowe Marseplast 2000L

Oczyszczalnie przydomowe, posiadają dużo dobrych stron – niewiele kosztują i łatwo się je czyści, prawidłowo używane potrafią wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat. Jedynym obowiązkiem właściciela jest przynajmniej raz na rok usuwać osad i przepłukać rury drenażowe.. Dzięki temu, że drenażowe oczyszczalnie wykonane są z tworzywa sztucznego, są wytrzymałe zarówno mechaniczne jak i chemicznie. Oczyszczalnia przydomowa Marseplast waży niewiele, jest łatwa w przewożeniu i montażu. Umiejscowione głęboko w ziemi, oczyszczalnie przydomowe nie potrzebują docieplenia, gdyż w tym miejscu panuje podobna temperatura przez cały rok. drenażowe oczyszczalnie mają szerokie zastosowanie i dobrze spełniają swoje zadanie.
W naszym kraju, często spotyka się zbiorniki bezodpływowe, czyli potocznie – szamba. Zbiorniki te, są relatywnie niedrogie podczas budowy, ale ich koszt znacznie wzrasta, jeżeli doliczymy do nich koszty regularnego wywozu. Wybudowanie oczyszczalni przydomowej zwyczajnie bardziej się opłaca. Właściciel nie musi się martwić usuwaniem nieczystości. To jest główny czynnik finansowy, który pozwala również na spokojniejsze życie.

Oczyszczalnie Przydomowe - Dobór

Wielkość oczyszczalni przydomowej ma ogromne znaczenie, na co należy zwrócić uwagę przed złożeniem zamówienia. Wielkość zbiornika wpływa na czas przetrzymania nieczystości, przyjmuje się, że powinien być on równy 3 doby. To, jaką objętość oczyszczalni najeży przyjąć wyznacza się z poniższego wzoru.

RLM x Q x T = V.

Przykładowo rodzina, składająca się z czterech osób zużywających po ok. 150 l czystej wody dziennie każda, przy czasie zatrzymania 3 doby obliczenia wyglądają następująco: 4 x 150 x 3= 1800

l. Ponadto, trzeba przewidzieć dodatkową zapasową objętość, ale niewielką, ponieważ za duża oczyszczalna przydomowa w odniesieniu do ilości użytkowników może działać nieprawidłowo. Podobnie będzie, jeżeli zbiornik będzie za mały – procesy oczyszczania będą niedokładne.

Przede wszystkim, oczyszczalnie przydomowe mają dbać o środowisko i dokładnie oczyszczać ścieki, które są rozsączane do gruntu.

Oczyszczalnie przydomowe Marseplast 3000l składają się z:
• Osadnika gnilnego
• Studzienki drenażowej (rozdzielczej)
• Drenażu rozłączającego (rury, tunele, studnie chłonne)
• Instalacji wentylacyjnej

Zasada działania oczyszczalni przydomowej:

Krok 1:
Podczas kroku pierwszego nieczystości są wstępnie oczyszczane. Substancje, które nie rozpuszczają się w wodzie są usuwane przy użyciu mechanizmów flotacyjnych i sedymentacyjnych. Cząsteczki lżejsze od wody, takie jak np. olej, są przechwytywane na powierzchni wody, a cząstki cięższe opadają i gromadzą się w osadniku gnilnym. Związki organiczne fermentują w warunkach beztlenowych i ulegają rozkładowi do prostszych substancji. Prawidłowo zamontowane i użytkowane dobre drenażowe oczyszczalnie redukują ok. 40% BZT5 oraz 65% zawiesin.

Krok 2:
W drugim kroku, ścieki są oczyszczane tlenowo. Na filtrze zatrzymywane są rozpuszczone związki organiczne, a oczyszczona woda jest oddawana do gruntu, np. przez drenaż rozsączający. W tym etapie kluczową rolę odgrywają bakterie, które zjadają substancje zawarte w nieczystościach oczyszczając je. Z tego właśnie powodu ważne jest, aby przetrzymać ścieki przez 3 dni – mikroorganizmy potrzebują czasu na wchłonięcie i zneutralizowanie zanieczyszczeń. Stąd wniosek, że aby oczyszczalnia przydomowa działała prawidłowo, musi zostać dokładnie i szczegółowo zaprojektowana

""