"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Oczyszczalnie Drenażowe Water 4 do 9 osób +Zestaw Tunelowy

Produkt

– osadnik dwukomorowy Water 4.0l
– norma PN-EN 12566-1
– gwarancja 5 lat
– pokrywy do zbiornika
– instrukcja montażu
– książeczka eksploatacji
– deklaracja CE

Pakiet Tunelowy

osadnik gnilny WATER – 4.0
Tunele z rura DN110 10 szt.
zamykająca studzienka 2 szt.
grzybek wentylacyjny 2 szt.
rozdzielająca studzienka 1 szt.
geowłóknina 20 mb.
worek puzzolany 50 kg
rura DN 110 2mb – 2 szt.
rura DN 110 0,5 mb – 6 szt.
rura DN 110 1 mb – 2 szt.
kolano 90° – 4 szt.

Gwarancja

5 lat

Pojemność

4000 L

Liczba Użytkowników

do 9 RLM

Materiał

polietylen HDPE

cena: 5790 zł brutto

Karta Katalogowa   Wymiary Zbiornika  

Oczyszczalnie Drenażowe WATER 4000l 9 RLM + Zestaw

Jeśli zależy Państwu na naprawdę niedrogich i solidnych system służących do oczyszczania ścieków, mamy coś specjalnego. Jako firma zajmująca się branżą sanitarną posiadamy kilkuletnie doświadczenie w tej kwestii, współpracujemy z najlepszymi producentami i chcielibyśmy zaoferować technologię firmy Marseplast. Z pewnością zastanawiają się Państwo, czym wyróżnia się ten produkt spośród wielu innych dostępnych na rynku. Odpowiedź jest prosta, firma Marseplast proponuje Państwu tanie oczyszczalnie drenażowe oparte na wieloletniej pracy doskonalącej system. Dzięki zaufaniu i współpracy z klientami możliwe było ciągle udoskonalanie technologii tak, aby w konsekwencji powstał produkt łatwy i szybki w montażu, z prostym, wręcz intuicyjnym użytkowaniu. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy są zapracowani pragniemy jak najszybszych i najbardziej wytrwałych technologii. Innowacyjne oczyszczalnie drenażowe można dozbroić do już istniejących szamb, bądź połączyć w systemy w układ szeregowy, co daje perspektywy na przyszłość.

Proces Oczyszczania

Technologia ta jest skierowana głównie do gospodarstw domowych – domków jednorodzinnych, ale sprawdza się równie doskonale w przypadku budownictwa mieszkaniowego.

Czym charakteryzuje się ten system? Otóż, innowacyjnością w porównaniu dla klasycznych szamb jest drenaż rozsączający. Pierwsze procesy zachodzą w osadniku, są to opadanie cząsteczek zanieczyszczeń na dno (ciężar właściwy większy od ciężaru wody) oraz wypływanie cząsteczek na powierzchnię (np. tłuszcze), w ten sposób otrzymujemy wstępnie oczyszczone ścieki. W tej fazie do układu nie jest dostarczany dodatkowa ilość tleny i dochodź do fermentacji osadu.

Oczyszczalnie drenażowe Marseplast Water posiadają na wyposażeniu dodatkowo kosz filtracyjny, służący do zbierania zawiesin z dna zbiornika, dzięki czemu nie dochodzi do zamulania.

W kolejnym etapie do układu jest dostarczany tlen i dochodzi do procesów tlenowych z wykorzystaniem mikroorganizmów. W tym miejscu użytkownik ma do wyboru, według swojego uznania kilka modułów do dalszego oczyszczania wstępnie przygotowanych ścieków. Możliwe jest dokonanie wyboru pomiędzy: drenażem rozsączkowym, polem filtracyjnym, studnią chłonną lub filtrem piaskowym.

W tym miejscu ścieki przechodzą przez warstwę żwiru lub tłucznia, dzieje się to przy użyciu w zależności od woli klienta: tuneli rozsączkowych, rur drenarskich, pakietów drenarskich lub studni chłonnych. W tym miejscu tworzy się tzw. błona biologicznie aktywna, na której namnażają się bakterie, których zadaniem jest oczyszczanie ścieków z zanieczyszczeń. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest materiał, z którego zostały wykonane części, a mianowicie mamy tutaj do czynienia z lekkim i niezwykle wytrzymałym polietylenem, którego transport nie stanowi problemu.

Montaż

Do każdej tego typu konstrukcji dołączana jest bardzo dokładna, napisana zrozumiałym – niespecjalistycznym językiem instrukcja montażu.  Zainstalowanie całego układu nie jest niczym trudnym, nawet dla osoby niezwiązanej z branżą sanitarną. Cała instalacja przebiega szybko i sprawnie, zbiornik jest lekki, pozostałe elementy są niewielkich rozmiarów, co usprawnia pracę.

Produkcja

Oczyszczalnie drenażowe firmy Marseplast Water oparte są na technologii formowania rotacyjno obrotowej. Na czym opiera się ta technologia? Polega ona na wykorzystaniu pieców, w których są bardzo wysokie temperatury. Zbiornik jest monolitycznym elementem, surowcem na jego wykonanie jest polietylen PEHD, który charakteryzuje się wysoką twardością, odpornością na zgniatanie oraz czynniki zewnętrzne.

Powstały zbiornik posiada uchwyt ułatwiający montaż, jego wygląd zewnętrzny przypomina beczkę, istnieje również możliwość zespawania go z innymi zbiornikami lub modułami. Istnieje możliwość dokupienia filtru na wylocie z osadnika lub przegrody.

Jeśli zdecydują się Państwo na zakup właśnie tej oczyszczalni ścieków otrzymają Państwo również dwie nadstawki o wysokości 30 i 50 cm ułatwiające podłączenie się przyłącza. Wylot jak i cały zbiornik jest jednolitym elementem oczyszczalni i posiada kształt stożka.

""