"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Biologiczne Oczyszczalnie Kingspan BioDisc BB

Produkt

– Bio-Disc BB
– norma PN-EN 12566 3 A2
– jednostka sterująca
– kompletne wyposażenie
– instrukcja montażu
– książeczka eksploatacji
– deklaracja CE
– gwarancja 20 lat

Gwarancja

20 lat na zbiornik
2 lata na urządzenia

Ilość ścieków na dobę

2,4 m3/d

Ilość Użytkowników

12 RLM

Wysokość Dopływu

75 cm

Waga Zbiornika

418 kg

Dostawa

na terenie kraju GRATIS!

cena: 27140 zł brutto

Instrukcja BioDisc  

Świetne Biologiczne Oczyszczalnie BIO-DISC BB

Biologiczne oczyszczalnie ścieków Bio-Disc oparte są na systemie, którego kluczowym elementem są tarczowe złoża biologiczne. Największą zaletą tarczowych złóż jest to, że zapewniają one efektywną pracę oczyszczalni przy użyciu małej ilości urządzeń, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Kolejną cechą wyróżniającą biologiczne oczyszczalnie Bio-Disc jest bezgłośne działanie oczyszczalni, tanie użytkowanie oraz brak nieprzyjemnych zapachów. Systemy Bio-Disc, to nie tanie przydomowe oczyszczalnie dostępne w popularnych marketach lecz wyjątkowo nowoczesne i skuteczne oczyszczalnie.

Na rynku dostępnych jest wiele typoszeregów przydomowych oczyszczalni ścieków. Firma Kingspan Klargester jest znaną i ceniona marką na rynku. W jej asortymencie znajdują się oczyszczalnie przeznaczone od 6 (Bio-Disc BA) do 150 osób (Bio-Disc BL). Cała oczyszczalnia dostarczana jest do klienta jednoczęściowym zbiorniku, który można w prosty sposób samemu zamontować wykorzystując niewielki teren pod zabudowę. Głównym elementem biologicznych oczyszczalni jest zbiornik. Jego powłoka jest uformowana z żywicy poliestrowej, która została dodatkowo wzmocniona włóknem szklanym z GRP, co sprawia, że cały element jest nadzwyczaj wytrzymały na napór gruntu oraz wgniecenia. Pierwsze tego typu systemy powstały w 1974r. Z biegiem lat doskonalono i dostosowywano technologie do coraz bardziej restrykcyjnych norm środowiskowych oraz potrzeb rynkowych. Dzięki zgodności technologii Bio-Disc z aktualnymi normami, w tym PN-EN:12566-3+A2:2013, system ten znajduje się w czołówce światowej w dziedzinie przydomowych oczyszczalni z tworzyw sztucznych.

Etap 1:

Ścieki z gospodarstw domowych trafiają do osadnika wstępnego, gdzie następuje redukcja zawiesin. Jest to pierwsza faza procesu oczyszczania. W zbiorniku cząsteczki o ciężarze właściwym mniejszym od wody wypływają na powierzchnię tworząc tzw. kożuch, natomiast cząsteczki cięższe pod wpływem sił grawitacji gromadzą się na dnie, co prowadzi do powstawania warstwy osadu. Wstępnie oczyszczone ścieki przechodzą do pierwszej strefy biologicznej, czyli kolejnego etapu.

Etap 2:

Komora biologiczna, do której trafiają wstępnie oczyszczone ścieki posiada tarcze, które obracają się, co skutkuje efektywnym zmniejszeniem zawartości związków organicznych. Dzieje się tak dzięki temu, że na tarczach powstaje i rozrasta się biomasa wytworzona z bakterii, które żywią się związkami organicznymi usuwając je ze ścieków. Przydomowe oczyszczalnie ścieków Bio-Disc wykorzystują w tej fazie system kubeczkowy, który dozuje podczyszczone ścieki do strefy biologicznej, tj. etapu trzeciego.

Etap 3:

Jest do druga faza oczyszczania biologicznego. W tym miejscu dochodzi do doczyszczania ścieków. Występujące tam baterie zmniejszają ilość związków toksycznych. Nadmierna błona biologiczna odrywa się od tarcz i gromadzi się w osadniku wtórnym.

Etap 4:

Oczyszczone ścieki transportowane są do odbiornika

Kigspan Klargester przeprowadziła badania na Bio-Disc zgodnie z obowiązującymi normami i dowiodła, że oczyszczone ścieki są bezpieczne dla środowiska i mogą zostać rozsączone w gruncie. Odpowiednie zezwolenie pozwala na zrzut ścieków nawet do wód powierzchniowych.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków Bio-Disc posiadają sterowniki oznaczone symbolem CE – czyli najwyższej jakości. Jednostki te zawiadamiają użytkowników o awariach lub poprawnej pracy systemu, za pomocą ekranu. System jest tak zaprogramowany, aby samodzielnie identyfikował awarie. Następnie pokazuje powiadomienia o występującym problemie, braku prądu, przepalonym bezpieczniku czy awarii napędu na ekranie bądź na życzenie klienta, sygnalizatorze wizualnym.

Istnieje możliwość doposażenia biologicznych oczyszczalni ścieków Bio-Disc w zintegrowaną pompownię ścieków. Jest to skuteczne w przypadku pompowania ścieków na znaczne odległości lub wysokości. Wykorzystana przepompownia zastępuje oddzielną przepompownie, przejmując jej obowiązki, przez co widocznie zmniejsza się zapotrzebowanie na przestrzeń i ograniczamy prace montażowe do minimum.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków Bio-Disc są zwyczajowo wysyłane razem z trzema opcjami podłączenia wlotu ścieków. W podstawowej opcji możliwy jest wybór głębokości dopływu ścieków, od 45cm do 75cm czy 125cm. Dzięki tej funkcji, nie trzeba stosować dodatkowych przepompowni ścieków surowych. Jako opcję dodatkową, klient ma możliwość dokupienia dodatkowej nadstawki na zbiorniki.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków Bio-Disc są wysyłane do klienta, jako całkowicie przygotowane do zainstalowania. W skład tej technologii wchodzą: zbiornik wraz z pokrywami i sterownikiem. Nasza firma oferuje profesjonalne doradztwo w wyborze właściwego systemu rozsączającego.

""