"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Zbiorniki na szambo 6000L Marseplast

Produkt

Zbiornika Bezodpływowy 6000 L

Producent

Marseplast

Gwarancja

10 lat

Kolor

czarny

Materiał

polietylen PEHD

cena: 4099 zł brutto

Karta katalogowa   Wymiary zbiornka  

Zbiorniki na szambo 6000 L Marseplast

Głównym walorem, którym charakteryzują się zbiorniki na szambo Marseplast 6000 l jest to, że są one tanie i niezawodne. Prawidłowo zamontowane oraz czyszczone (jedynym obowiązkiem użytkownika jest regularne usuwanie osadów) zbiorniki na szambo działają sprawnie nawet kilkadziesiąt lat.

Zbiorniki na szambo Marsepalst 4000 l

Zbiorniki na szambo Marseplast 4000 l wykonane są z tworzywa sztucznego, a dokładniej z PEHD, czyli zagęszczonego polietylenu. Materiał, z którego są wykonane zbiorniki na szambo sprawia, że są to produkty trwałe, niepodane na deformacje oraz odporne na działanie związków chemicznych występujących w doprowadzanych ściekach. Kolejną pozytywnym aspektem tworzywa sztucznego, z którego są wykonane zbiorniki na szambo jest ich niska waga, co ułatwia w znacznym stopniu transport oraz montaż w porównaniu z szambami betonowymi. Zbiorniki na szambo są zakopywane w gruncie, który jest naturalnym izolatorem, dzięki temu nie ma potrzeby zakupu dodatkowej izolacji termicznej, sprawdzają się one doskonale w każdych warunkach atmosferycznych.

kk dropWATER3 2,0-6,0-page-002

Zbiornik na szambo z tworzywa sztucznego, a zaraz po nim przydomowa oczyszczalnia ścieków, to  najpopularniejsze rozwiązanie wykorzystywane przez osoby, które nie są podłączone do kanalizacji. Zbiorniki na szambo doskonale sprawdzają się na niekorzystnych terenach gruntowych, na których nie znajduje rozwiązania drenaż rozsączkowy. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest brak wykopów na działce, na której ma się znajdować szambo. Zarówno zbiorniki odpływowe jak i szamba przydomowe, mają niewielkie koszty związane z zakupem oraz montażem, jednak wysokie koszty związane z samą eksploatacją systemu, w porównaniu do przydomowych oczyszczani. Koszty, jakie ponosi użytkownik związane są z wynajęciem specjalnej firmy, która zajmuje się odpompowywaniem ścieków.

Najistotniejszym parametrem, przy doborze plastikowych szamb jest ich pojemność. W tym celu należy dokonać obliczeń według poniższego wzoru:

RLM x 150 l = pojemność

Gdzie,

RLM – jest to Równoważna Liczba Mieszkańców

150l – Dobowe zużycie wody w przeliczeniu na jedną osobę w Polsce

Szamba przydomowe z tworzywa sztucznego z serii Marseplast 4000l, są wykonane według obowiązujących przepisów oraz norm i spełniają wszystkie wymagania dotyczące ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju i nie ingerują w naturalne warunki środowiskowe.

""