"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Szambo Ekologiczne Marseplast 2000l

Produkt

Zbiornik Bezodopływyowy Water 2000l

Producent

Marseplast

Gwarancja

10 lat

Pojemność

2000 l

Materiał

Polietylen PEHD

Kolor

Czarny

cena: 1929 zł brutto

Wymiary Zbiorniki   Karta Katalogowa  

Szambo Ekologiczne Marseplast 2000 l

Chcielibyśmy przedstawić Państwu najwyższej jakości szamba ekologiczne, wykonane z niezwykle odpornego i wytrzymałego tworzywa sztucznego.  Jest to zbiornik, który prawie w ogóle nie wymaga obsługi, jest prosty w użytkowaniu i przy profesjonalnym zamontowaniu działa sprawnie do kilkudziesięciu lat. Jedynym obowiązkiem właściciela szamba jest nawiązanie współpracy, z firmą zajmującą się wywożeniem osadu.

Szamba Ekologiczne - Zalety

Szamba ekologiczne wykonane są, z trwałego i odpornego chemicznie materiału, którego ogromną zaletą jest niska waga, dzięki czemu nie sprawia trudności w transporcie bądź montażu. Szambo ekologiczne z serii Marseplast 2000l wyprodukowano z PEHD – jest to twardy polietylen, który nie odkształca się oraz nie reagują ze związkami chemicznymi lub biologicznymi wchodzących w skład ścieków. Ważnym aspektem jest to, że zbiorniki Marseplast 2000l są wkopywane do gruntu, który izoluje je przed warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu szamba ekologiczne są sprawne przez cały rok.
kk dropWATER3 2,0-6,0-page-002

Zbiorniki bezodpływowe wykonane z PEHD wykorzystywane są głównie na terenach, do których nie została doprowadzona kanalizacja i sprawdzają się tam doskonale. Szamba biologiczne mają tą ogromną zaletę, że sprawdzają się w każdych warunkach gruntowych, nawet bardzo trudnych np. przy wysokim poziomie wód gruntowych lub nieprzepuszczalnym podłożu, gdzie nie sprawdza się zastosowanie drenażu rozsączkowego.  Dla osób dbających o estetykę ogrodów/ posesji mamy informację, że zamontowanie szamba nie wiąże się z rozkopywania całego terenu. Porównując koszty szamba biologiczne mają niski koszt zakupy i montażu, jednak wyższy koszt eksploatacji, w porównaniu do przydomowych oczyszczalni biologicznych lub drenażowych. Związane jest to z tym, że użytkownik musi często wypompowywać nagromadzone ścieki ze zbiornika.

Zawsze przed dokonaniem zakupu należy dobrać odpowiednią pojemność zbiornika, niezbędne do tego jest wykonanie prostego obliczenia, a mianowicie musimy pomnożyć liczbę użytkowników (RLM-Równoważna Liczba Mieszkańców) razy ilość zużytej dziennie wody (w Polsce średniodobowe zapotrzebowanie na wodę wynosi 150 litrów) i wynik daje nam wstępną pojemność zbiornika, w zależności jak często chcemy odpompowywać ścieki musimy ten wynik pomnożyć przez ilość dni i otrzymamy rozmiar naszego zbiornika.

Ważnym aspektem dla naszej firmy jest ochrona środowiska, dlatego nasze produkty spełniają wszystkie normy środowiskowe i nie wpływają na naturalną równowagę w przyrodzie

""