"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Szamba Plastikowe 4000L Marseplast

Produkt

Zbiornik Bezodpływowy WATER 4.0

Producent

Marseplast

Gwarancja

10 lat

Pojemność

4000 L

Materiał

polietylen PEHD

Kolor

czarny

cena: 2819 zł brutto

Szamba plastikowe 4000 l Marseplast

Pierwszą zaletą szamba plastikowego jest niska cena, kolejną: prosta obsługa i bezawaryjne działanie wynoszące nawet kilkadziesiąt lat – pod warunkiem, że szamba plastikowe zostały właściwie zainstalowane oraz użytkowane. Osoba, która korzysta na swojej posesji z tego typu rozwiązania, powinna jedynie: wywozić osad.

Szamba Plastikowe Marseplast - Zalety

Szamba plastikowe Marseplast 4000 l wyprodukowane są z materiału sztucznego, zagęszczonego polietylenu PEHD, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe na odkształcenia i nie wchodzą w reakcje ze związkami zawartymi w ściekach (są odporne chemicznie). Kolejną zaletą wykorzystania materiału z tworzywa sztucznego jest jego waga, o wiele niższa, niż w przypadku zbiorników np. betonowych, co ułatwia przetransportowania i zamontowanie konstrukcji. Plastikowe szamba Marseplast, nie potrzebują dodatkowej izolacji termicznej, ponieważ znajdują się w gruncie, który sam w sobie jest już izolatorem, dzięki temu zbiorniki bezodpływowe działają sprawnie w każdych warunkach atmosferycznych.

kk dropWATER3 2,0-6,0-page-002

Szamba plastikowe i ich zastosowanie

Większość osób nieposiadających dostępu do kanalizacji w Polsce, stosuje szamba plastikowe lub przydomowe oczyszczalnie ścieków. Bezodpływowe zbiorniki świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach gruntowych, gdzie drenaż rozsączkowy stosowany w przydomowych oczyszczalniach był by nie skuteczny. Poza tym instalacja szamba plastikowego nie wymaga rozkopania posesji lub ogródka co jest jego dużą zaletą. Zbiorniki bezodpływowe lub szamba plastikowe w porównaniu do przydomowych oczyszczalni, posiadają niższy koszt zakupu oraz montażu, jednak, jeśli chodzi o koszty eksploatacji, to są wyższe w porównaniu do oczyszczalni przydomowych. Użytkownik plastikowego szamba musi znacznie częściej wynajmować firmę, która wypompuje ścieki z zbiornika bezodpływowego.

Najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupy szamba plastikowego to jego pojemność. Czynnik ten, jest obliczany poprzez pomnożenie Równoważnej Liczby Mieszkańców (RLM) przez dobowe zużycie wody na jedną osobę, równą w Polsce 150 litrów.

Szamba plastikowe Marseplast spełniają wymagane normy związane z ochroną środowiska, jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ ścieki nie mogą się przedostać do gruntu aby nie mogły zachwiać naturalnej równowagi w przyrodzie.

""