"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Biologiczne Oczyszczalnie SBR AQUATO-KOM 4RLM

Produkt

AQUATO®KOM 4 RLM
– norma PN-EN 12566 A2
– zbiornik monolityczny żelbet B45
– pokrywa z włazem A15
– jednostka sterująca
– kompletne wyposażenie
– instrukcja montażu
– książeczka eksploatacji
– deklaracja CE
– gwarancja 20 lat

Wymiary

Szerokość: DN 2500 mm
Wysokość: 1995 mm
Dopływ: DN 160
Odpływ: DN 160

Gwarancja

20 lat na zbiornik
2 lata na urżądzenia

Liczba Użytkowników

2-4 RLM

Termin Realizacji

do 2 tygodni

cena: 12499 zł brutto

Instrukcja Aquato Kom  

Przydomowe Oczyszczalnie SBR AQUATO®KOM do 4RLM  to niemieckie pełnobiologiczne oczyszczalnie ścieków na bazie osadu czynnego. Systemy wyposażono w nowoczesną technologię SBR (Sequencing Batch Reactor - Biologiczny Reaktor Sekwencyjny). Podczas procesu oczyszczania, ścieki podlegają redukcji zanieczyszczeń w sposób okresowy, a napowietrzanie i procesy sedymentacji są realizowane bez przerwy w określonych przedziałach czasowych, które są powtarzane. Przydomowe Oczyszczalnie SBR AQUATO®KOM świetnie sprawdzają się również w przypadku doposażenia istniejących zbiorników. System jest niezawodny i łatwy w obsłudze, charakteryzuje się kompaktową budową i jest wyposażony w nowoczesne zawory elektromagnetyczne. Dzięki krótkim okresom pracy sprężarki, system jest ekonomiczny i posiada niskie zużycie prądu. Co więcej, przydomowe oczyszczalnie SBR AQUATO®KOM są przyjazne w konserwacji, bowiem żadne części zużywające się nie znajdują się w wodzie.

Przydomowe Oczyszczalnie SBR AQUATO®KOM to system oparty na technologii SBR -reakcji sekwencyjnych. Pompowanie odbywa się w drodze podnoszenia ciśnieniowego. Urządzenia AQUATO®KOM, dzięki konstrukcji bez elementów elektrycznych znajdujących się w ściekach, są szczególnie wytrzymałe. Napowietrzanie odbywa się za pomocą technologii membranowej. Przydomowa oczyszczalnia ścieków AQUATO® dostępna jest w wersji konsoli ściennej/szafy ściennej. Maksymalna sprawność - sprawdzona tysiąckrotnie!

4 Fazy

  1. FAZA NAPEŁNIANIA

Podczas wstępnego mechanicznego oczyszczania zatrzymywane są najpierw grubsze substancje, które opadają na dno. Wstępnie oczyszczone ścieki przepływają do osadnika.

  1. FAZA NAPOWIETRZANIA

W osadniku ścieki są napowietrzane i mieszane z tlenem w określonych odstępach czasowych. Powstaje osad czynny, który zawiera mikroorganizmy potrzebne do oczyszczania ścieków. Bakterie te potrzebują tlenu i poprzez swoją przemianę materii zapewniają rozkład szkodliwych substancji. Czasy napowietrzania i przerw można dostosować do aktualnych potrzeb biologicznych. Nadmiar osadu czynnego jest cofany do fazy wstępnego oczyszczania. Jeśli w tej fazie dopływ ścieków jest ograniczony, urządzenie przełącza się automatycznie w tryb energooszczędny.

  1. FAZA SEDYMENTACJI

Osad czyny osadza się na dnie zbiornika. W górnej części tworzy się warstwa czystej wody.

  1. FAZA ODPROWADZANIA WODY CZYSTEJ

Oczyszczona woda znajdująca się w górnej części jest odpompowywana do odpływu.

Badania

Szczegółowe badania nad pracą systemów AQUATO®KOM były prowadzone już zimą roku 2009. Próby odbywały się na oficjalnym stanowisku testowym akredytowanego laboratorium MFPA w miejscowości Weimar, Niemcy. Tam przeprowadzono także testy dla oficjalnych zezwoleń DIBt (Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej).

Przy temperaturach powietrza sięgających -17,5 °C w układzie oczyszczalni panowała średnia temperatura 10,9 °C.

Oczyszczalnia od początku osiągała wymagane wartości robocze dla klasy C a nawet D.

Ostatecznie oczyszczalnia AQUATO®KOM uzyskała wartości CZT (chemiczne zapotrzebowanie tlenu) wynoszące 25 mg/l, BZT5 (biochemiczne zapotrzebowanie tlenu w ciągu 5 dób) wynoszące poniżej 3 mg/l oraz wartość stężenia NH4-N wynoszącą 0,1 mg/l.

Najlepsze na koniec: zużycie prądu przez oczyszczalnie wynosiło przeciętnie 0,1 kWh na mieszkańca na dzień. Można prawdopodobnie uzyskać jeszcze lepszy wynik, jeśli dostosuje się indywidualnie system AQUATO®KOM do zachowań użytkowników i rodzaju wprowadzanych ścieków.

Co to znaczy dla Państwa ?

Dzięki sprawdzonej technice otrzymujecie Państwo oszczędną i wydajną przydomową oczyszczalnię ścieków - o niezawodnej budowie.

Sterowanie

Przydomowa Oczyszczalnia SBR AQUATO® posiada nowoczesny sterownik komputerowy K-Pilot 18.1 z wyświetlaczem tekstowym. W okamgnieniu otrzymują Państwo wszystkie ważne dane. Aby ograniczyć wymagane czynności serwisowe zintegrowano układ kontroli ciśnienia. Opcjonalna pompa wody czystej umożliwia także przepompowywania dłuższych dróg do poletek rozsączkowych.

Zalety

  • Najnowocześniejszy sterownik gwarantujący sprawną pracę
  • sześciomiejscowy wyświetlacz graficzny
  • pewny i łatwy w obsłudze system
  • kompaktowa budowa dzięki zintegrowanego zaworu obrotowego
  • Opcjonalnie możemy system uzbroić w pompę jako alternatywę dla przepompowni

""