"Ładowanie przydomowych oczyszczalni ścieków..."

Bio-Disc Kingspan Oczyszczalnie Biologiczne BC 13-18RLM

Montaż

1700 zł – tylko robocizna

cena: brutto

Przestawiamy Państwu Przydomowe Oczyszczalnie Biologiczne Bio-Disc BC firmy Kingspan Klargester bazujące na tarczowych złożach biologicznych. Dzięki wykorzystaniu złóż, widocznie zmniejszają się gabaryty całej oczyszczalni oraz zwiększa efektywność działania procesów w niej zachodzących. Użytkownik decydujący się na zakup przydomowej oczyszczalni ścieków, powinien wziąć pod uwagę zalety Bio-Disc, a mianowicie to, że jest to rozwiązanie niezwykle tanie, praktycznie bezgłośne oraz nieprzepuszczające na zewnątrz urządzenia nieprzyjemnych zapachów, czego nie można powiedzieć o innych tego typu urządzeniach.

 

Bio-Disc  Oczyszczalnie

Firma Kinspan Klargester działająca w branży sanitarnej już od wielu lat, posiada w swoim asortymencie kilka typów osiedlowych oczyszczalni ścieków, dopasowanych do potrzeb różnych klientów. Z ich rozwiązań mogą skorzystać użytkownicy  – Bio-Disc BC jest stworzona dla wielorodzinnych domów  osobowych (13-18 RLM) jak i całe wspólnoty – Bio-Disc BL, dla których firma stworzyła urządzenie z myślą o 150 użytkownikach. Montaż jest dziecinnie prosty, dlatego większość użytkowników decyduje się na samodzielnie zainstalowanie konstrukcji, jest ona dowożona w jednoczęściowym zbiorniku, który jest głównym elementem całego układu. Został on wykonany z żywice poliestrowej i wzmocniony włóknami szklanymi z GRP, dzięki takiemu rozwiązaniu zbiornik jest wytrzymały na nacisk gruntu i odkształcenia.

Firma Kingspan Klargester jest znana i ceniona już od 1974 roku, ciągle udoskonala swoje produkty oraz dostosowuje je, do obowiązujących norm. Produkty Bio-Disc, wykonano zgodnie z normą: PN-EN:12566-3+A2:2013, dzięki czemu są liderem w wśród osiedlowych oczyszczalni ścieków na świecie.

Bio-Disc Technologia

Cały proces oczyszczania ścieków w systemie Bio-Disc, składa się z czterech następujących etapów:

 1. Jest to faza wstępnego oczyszczania, w której ścieki trafiają do osadnika wstępnego. Dzięki sile grawitacji najcięższe cząsteczki opadają na dno, a najlżejsze, o ciężarze właściwym mniejszym od wody wypływają na górę. Na dnie powstaje osad, który łatwo usunąć z układu.
 2. Wstępnie oczyszczone ścieki przechodzą do komory biologicznej, w której zainstalowane są obracające się tarcze z błoną biologiczną. Błona biologiczna składa się z mikroorganizmów, które żywiąc się związkami organicznymi zawartych w ściekach zmniejszają ich ilość w odpływie.
 3. System kubeczkowy doprowadza podczyszczone ścieki do etapu trzeciego, który jest drugim etapem procesów biologicznych. Ze ścieków dzięki działalności mikroorganizmów znikają związki organiczne oraz toksyny. Nadmiar błony biologicznej odrywa się od tarcz, opada na dno do osadnika wtórnego.
 4. Ostatni etap, w którym oczyszczone ścieki trafiają do odbiornika

Bio-Disc i Ekologia

Oczyszczone ścieki nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego, zostało to udowodnione poprzez badania prowadzone przez firmę Kingspan Klargester. Można bez obaw rozsączać je w ziemi, a nawet po uzyskaniu dodatkowego pozwolenia odprowadzać do wód powierzchniowych.

Bio-Disc Sterowanie

Osiedlowe oczyszczalnie ścieków serii Bio-Disc posiadają urządzenia, które w dużym stopniu ułatwiają działanie całego systemu. Najwyższej jakości sterowniki, potwierdzone znakiem CE, które powiadamiają użytkownika o wszelkich nieprawidłowościach związanych z pracą systemu.

Bio-Disc Opcje

Jeśli użytkownik musi doprowadzać ścieki na duże odległości bądź wysokości możliwe jest dokupienie do pompowni ścieków i zintegrować ją z oczyszczalnią. Dzięki temu nie ma konieczności dokupowania osobnej przepompowni, co w widoczny sposób zmniejsza zapotrzebowanie na powierzchnię i usprawnia system.

W zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika oczyszczalnię Bio-Disc można zakupić z trzema możliwościami podłączenia, uzależnionymi od głębokości dopływu ścieków, a mianowicie: 45cm, 75cm lub 125cm. Wybór ten sprawia, że użytkownicy z reguły nie będą musieli dokupować dodatkowej przepompowni ścieków, co diametralnie obniża koszty inwestycji. Na życzenie klienta możliwej jest dołączenie nastawki na zbiornik – za dodatkową opłatą.

Montaż Bio-Disc

Przydomowe oczyszczalnie ścieków Bio-Disc są tak skonstruowane, zapakowane oraz wyposażone w instrukcję obsługi, że każdy użytkownik jest w stanę sam, bez większych kłopotów zamontować całą konstrukcję. System składa się z następujących elementów:

 • Zbiornik z przykrywą.
 • Urządzenie sterujące.

Jeśli nie są Państwo pewni wybory systemu rozsączającego, nasza firma posiada wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogą dokonać wyboru, dobiorą odpowiednie urządzenie do potrzeb klienta.

Osoby zainteresowane wykorzystaniem tego systemu zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Zalety Bio-Disc

Podsumowanie przydomowych oczyszczalni ścieków Bio-Disc, cechuje je:

 • Bezawaryjność,
 • Cicha praca oczyszczalni,
 • Niewyczuwalny zapach,
 • Łatwy montaż,
 • Urządzenie sterujące informujące nas o wszelkich nieprawidłowościach pracy układu,
 • Niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną ,
 • Możliwość doposażenia w pompę,
 • Możliwość dostosowania głębokości wlotu ścieków,
 • Małe urządzenia, zajmujące niewiele miejsca/powierzchni,
 • Jakość potwierdzona normą PN-EN:12566-3+A2,
 • System znany już od 1974r..